חשוב לדעת

בזכות מתקני המים אנו יכולים ליהנות, ובכל רגע שנרצה, ממים טעימים, איכותיים וגם בריאים לנו יותר וזו גם הסיבה מדוע מתקנים אלה נפוצים מאד כיום ואפשר למצוא אותם בבתים רבים וגם במשרדים. רוצים להתקין מיני בר בביתכם או במשרד שלכם ותוהים מה חשוב לדעת לפני שעושים את זה? הנה כל מה שכדאי לכם לדעת לפני ההתקנה:

  1. תו תקן – רוצים להתקין מיני בר לשבת או כל מיני בר מים אחר? ראשית, חפשו את תו התקן. תו התקן, שיופיע על גבי המכשיר עצמו, מעיד על איכותו ועל עמידתו בכל התקנים והדרישות הרלוונטיות לתחום. מכשיר הנושא תו תקן ישראלי הוא מכשיר המאושר לשימוש על ידי מכון התקנים הישראלי ויכול לספק את איכות המים המתאימה.
  2. דרישות ההתקנה – לפני שמתקינים את מתקן המים, חשוב מאד לבדוק האם ואילו דרישות התקנה יש. את ההתקנה עצמה מבצע אך ורק מתקין מקצועי ומומלץ מאד שלא לנסות לעשות זאת לבד, באופן עצמאי. יש לקחת בחשבון את החיבורים הנדרשים לצורך הזנת המים, את החיבור לחשמל וגם לביוב.
  3. אחריות – במכשירי המים משתמשים לרוב למשך שנים ארוכות. יש את אלה, הנוהגים להשתמש במכשיר לא מעט במהלך התקופה ויש את אלה המשתמשים במתקני המים בתדירות נמוכה. כך או כך, וכמו בכל מכשיר אחר, ייתכן ויצוצו במהלך הדרך תקלות. מסיבה זו חשוב מאד לוודא שאכן מקבלים תעודת אחריות בעת הרכישה. פעמים רבות מדובר בתעודת אחריות לתקופה של שנה או 3 שנים, כזו שניתן להאריך אותה בעלות נוספת.
  4. תחזוקת המכשיר והעלות שלו – התקנת מיני בר מים בבית איננה מסתיימת, מבחינת ההוצאות הכספיות, רק ביום ההתקנה עצמו וביום הרכישה. ישנן הוצאות שוטפות הקשורות למסנני המים שבמתקן וגם לתיקונים ולניקוי המכשיר. את מסנני המים שבמתקנים אלה יש להחליף בדרך כלל אחת לחצי שנה או אחת לשנה (בהתאם לדגם המכשיר וסוג הסנן) ובמקביל יש לדאוג באותה ההזדמנות גם לנקות את המכשיר. את כל אלה עושה טכנאי תמי 4 מקצועי, המגיע מטעם החברה ומבצע את החלפת הסנן ואת ניקיון המכשיר בפועל.
  5. בטיחות המכשיר – נקודה זו חשובה במיוחד כאשר יש בבית ילדים או אנשים מבוגרים מאד. חשוב שהמתקן שאותו רוכשים יהיו בטוח לשימוש וגם ימנע גישה ישירה למים החמים, בין אם לילדים ובין אם לאנשים מבוגרים. ניתן למצוא כיום מתקני מיני בר מים בעלי כפתור מיוחד להפעלת המים וגם נעילה המונעת את הפעלתו באופן חופשי ולא מבוקר.
  6. ידידותי למשתמש – אחרי הכול, אופן תפעול המכשיר הוא זה שייקבע בסופו של דבר, האם הוא יירכש או לא. מכשיר ידידותי למשתמש הוא זה שכדאי לחפש. מכשיר שקל ונוח מאד לתפעל אותו ושאיננו מתוחכם מדי.

גלילה למעלה