הכל על ברי מים

מי השתייה המגיעים אלינו בברזים מזוהמים – אין על כך ויכוח . זיהומים שונים וגורמים המזהמים את המים מוצאים את דרכם אל כוסות השתייה שלנו מסיבות שלנו גורמת לחברות שונות למצוא פתרונות לסינון וטיהור המים.

לא פעם אנו שומעים בחדשות כי באישור מסוים בארץ נאסרת השתייה מהברז מחשש לזיהום כזה או אחר והתושבים מתבקשים למצוא פתרונות שונים עד יעבור הזעם.

משרד הבריאות אומנם עורך סינונים למים אך אלו אינם מספיקים דיים. המים עוברים אלינו בצנרת מים מורכבת ומסועפת ולכן מכילים רכיבים של חלודה ומתכות כתוצאה מהמעברים , אותם חומרים אומנם אינם נראים לעין אך התהליך שהמים עוברים משאירים טעם או ריח לוואי ומשפיעים על איכות המים שאנו שותים מהברז. בר מים הוא מתקן חשמלי שתפקידו לסנן את המים המגיעים מהברזים שלנו.

לפני הופעת ברי המים אצלנו בבתים , היינו סוחבים שישיות של בקבוקי מים במדרגות או משאירים אום ברכב מפאת המשקל הכבד. מאז הופעת בר המים אין צורך לסחוב או לוותר, יש מים קרירים וצלולים או מורתחים בלחיצת כפתור אחת.

ישנם כמה סוגים של שיטות לסינון המים הביתיים במטרה להביאם לרמה הרצויה. בר מים באיכות טובה משלב בין מערכת סינון מים מתקדמת של אוסמוזה הפוכה, לבין השירות הפונקציונאלי שבר מים ביתי או משרדי צריך לתת.

הרבה פרמטרים צריכים להילקח בחשבון לפני בחירה בבר מים. בטרם בוחרים בר מים, רצוי לשאול מהו מנגנון סינון המים המותקן בו, מהן הדרישות שלנו מהמכשיר, כמות הכוסות הנדרשת, האם יש צורך בכפתור נעילת למען בטחון הילדים , עלות חלפים ותחזוקה.

בנוסף מתקן המים הוא בהחלט פריט עיצובי – יש לחשוב היכן ימוקם המתקן והאם יש צורך בסגנון עיצובי כזה או אחר כך שיתאים לסביבה שלו  שהמיני בר מוצב במרכז הבית או המשרד, ויש לו השפעה על הנראות העיצובית של השטח ולכן חשוב לבחור בר מעוצב שישתלב בחלל באופן הרמוני ומרשים.

פונקציות שונות שקיימות בברי מים : אפשרות להרתחת המים, נורות מיוחדות המיועדות להשמדת חיידקים, צג LCD לשליטה במערכת, מנגנון התראה להחלפת סננים.

"מומלץ לבדוק שהמתקנים בעלי תו תקן ונמצאים תחת פיקוח מכון התקנים", ממליצים במשרד הבריאות, "מומלץ לוודא שנעשית תחזוקה רציפה ולנהוג במתקנים על-פי הוראות היצרן".

בשוק ברי המים קיימת תחרות גדולה בין יצרני ברי המים הן מבחנת מחיר המוצר והן מבחינה עיצובית .בטרם בחירת בר מים לצרכים שונים , יש לבחור בבר מים שיש לו שירות לקוחות מהימן ואחריות יצרן על המוצר.

בקרו בחנות שלנו בר מים לבית, בר מים לעסק

גלילה למעלה