מתי יודעים שצריך להחליף סנן מים

כמעט בכל בית אפשר למצוא כיום מתקן מים עם מסנן לתמי 4 או מסנן אחר. אנו, ככאלה החיים במדינה חמה מאד, שותים מים לא מעט ובייחוד בחודשי הקיץ ומשתמשים בהם גם להכנת משקאות אחרים. חמים וגם קרים. כדי להפיק ממתקני המים את המירב וליהנות ממים נקיים, טעימים שטובים לנו, חשוב להקפיד על החלפתו של מסנן המים בהתאם לכללים, הנקבעים על פי סוג המסנן וגם סוג המכשיר, שבו הוא מותקן. אז, מתי יודעים שהגיע הזמן להחליף את הסנן? הנה:

אופי השימוש במכשיר

יש לכם מיני בר או מתקן מים ואתם רוצים לדעת איך מזהים שהגיע הזמן להחליף מסנן אבנית? אם כן, ראשית, קחו בחשבון את היקף השימוש שלכם במתקן. ככל שמשתמשים במתקן המים מספר רב מאד של פעמים, כך הצורך בהחלפתו של הסנן בתוך פרק זמן קצר הוא הכרחי. באופן כללי, מומלץ להחליף את המסנן בכל חצי שנה או לאחר שימוש של 2,000 ליטרים של מים. התנהלות שכזו תאפשר לכם ליהנות ממים איכותיים וטובים וגם מתקינותו של בר המים שברשותכם. בנוסף, גם הודעה של משרד הבריאות היא אינדיקציה לכך שזה הזמן להחליף את הסנן הקיים בסנן אחר, חדש. במקרים של מחדל תברואתי באזור שבו מתגוררים, אפשר אמנם להשתמש במתקן המים כרגיל אך כדאי מאד להחליף את מסנן המים על מנת להבטיח את איכות המים שבה מעוניינים.

חשוב לדעת

מעבר להחלפתו של מסנן המים, חשוב מאד לדאוג להחליף גם את נורת ה – UV, האחראית על טיהור המים שאותו היא עושה על ידי פליטת קרני UV מבוקרות. קרינה זו מונעת את התרבותם של היצורים החיים במים, היא משפרת את טעמם ואף את ערכם התזונתי. אם לא דואגים לעשות זאת, הדבר עשוי לפגוע באיכות המים ולהשפיע על טעמם.

התייחסות להנחיות היצרן הכרחית גם היא. לכל מתקן ולכל סוג של מסנן מים צרכים אחרים ודרישות שונות. ישנם מסנני מים המתאימים לתקופות ארוכות יותר (לשנה בדרך כלל), בעוד שאחרים מיועדים לשימוש לתקופות קצרות (6 חודשים). ישנם מסנני מים של חברות מוכרות ונחשבות ומסננים הנחשבים לפשוטים יותר ועל כן יהיו גם זולים. מומלץ מאד שלא להתפשר על כך ולדאוג לרכוש מתקן מים איכותי, המכיל מסננים של חברה מוכרת. יש לזכור שתדירות השימוש משפיעה באופן ישיר על המסנן וכשמשתמשים במתקן לא מעט, יש להחליפו בתדירות גבוהה יותר.

להיעזר במומחים

למתלבטים כדאי מאד להיעזר במומחים. מומלץ לפנות לחברה שבה נרכש מתקן מים או בר המים ולבדוק מול נציגיה האם אכן הגיע הזמן להחליף את מסנן המים. מוטב להחליף את מסנן המים מוקדם מדי מאשר מאוחר מדי, אז המים יהיו פחות טעימים וגם פחות מומלצים לשתייה.

גלילה למעלה